LASER DIODOWY: w świetle lasera…

Laser SMARTm PRO® (Lasotronix, Piaseczno, Polska) to innowacyjne urządzenie, które znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii. W klinice SIDENTAL laser diodowy wykorzystywany jest w mikrochirurgii stomatologicznej i periodontologicznej, biostymulacji laserowej, leczeniu nadwrażliwości zębiny, fotoaktywnej dezynfekcji (PAD), endodoncji do odkażania kanałów korzeniowych oraz do wybielania zębów.
 
Mikrochirurgia laserowa

Laser diodowy wykorzystywany w naszej klinice pozwala na precyzyjne, czyste, bezkrwawe cięcie tkanek miękkich, eliminując konieczność zakładania szwów, a także na biostymulację wspomagającą procesy gojenia się tkanek oraz wykazującą działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Świadomość zabiegu chirurgicznego niewymagającego użycia skalpela, zmniejszenie ilości podanego środka znieczulającego, brak szwów i  biostymulacyjne działanie pozabiegowe, poprawia komfort psychiczny, jak i fizyczny naszych Pacjentów. Metoda laseroterapii pozwala ponadto na ograniczenie liczby wizyt kontrolnych i powikłań pooperacyjnych.

Biostymulacja laserowa

Laseroterapia istotnie poprawia efekty terapeutyczne zabiegów (działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe), zmniejsza ryzyko infekcji (działanie immunostymulujące), przyśpiesza procesy regeneracyjne w uszkodzonych tkankach (działanie biostymulacyjne, szybsze gojenie), a tym samym istotnie poprawia komfort życia naszych Pacjentów w fazie pozabiegowej i leczniczej. Biostymulacja laserowa znajduje zastosowanie w takich przypadkach, jak m.in.: ból pozabiegowy, przyśpieszenie procesów gojenia, zmiany zapalne na błonie śluzowej jamy ustnej, znoszenie nadwrażliwości zębiny, leczenie suchego zębodołu, dolegliwości bólowe w stawach skroniowo-żuchwowych, wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów. Wachlarz zastosowania biostymulacji laserowej w codziennej stomatologii jest olbrzymi. 

Leczenie nadwrażliwości zębów
 
Biostymulacja laserowa może być wykorzystywana, jako monoterapia lub terapia uzupełniająca w leczeniu nadwrażliwości zębiny. 

Fotoaktywna dezynfekcja (z ang. Photo-Activated Disinfection – PAD)

Fotoaktywna dezynfekcja stanowi alternatywną formę leczenia schorzeń periodontologicznych. Do jej zalet zaliczyć należy szybką eliminację mikroorganizmów, bezpieczeństwo, wysoką skuteczność oraz brak wytwarzania oporności drobnoustrojów. Służy do leczenia zmian na błonie śluzowej jamy ustnej (m.in. leczenia liszaja płaskiego, opryszczki) lub dezynfekcji kieszonek dziąsłowych i przyzębnych (leczenia chorób przyzębia, potocznie zwanych „paradontozą”). Zabieg polega na aktywacji laserem specjalnego żelu (fotouczulacza), w trakcie której powstają reaktywne formy tlenu niszczące mikroorganizmy (bakterie, wirusy i grzyby). Zabieg jest wolny od  nieprzyjemnych doznań dla Pacjenta.

Laserowe wybielanie zębów

Jest to innowacyjna metoda profesjonalnego wybielania zębów na jednej wizycie. Zęby pokrywa się specjalnym żelem wybielającym wrażliwym na światło lasera, a następnie żel zostaje aktywowany światłem laserowym. W trakcie zabiegu możliwe jest rozjaśnienie zębów o kilka odcieni. Dzięki zastosowaniu lasera ryzyko wystąpienia nadwrażliwości, w porównaniu do innych metod dostępnych na rynku, jest znacznie zmniejszone.