LECZENIE DZIECI

Pedodoncja: dbamy o ząbki dzieci w każdym wieku!
Stomatologia dziecięca, zwana pedodoncją, to dziedzina stomatologii wyodrębniona z powodu odmienności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym. W zakresie jej działania znajduje się przede wszystkim profilaktyka próchnicy, jak i leczenie zębów mlecznych i zębów stałych niedojrzałych. W naszej klinice oferujemy możliwość leczenia dzieci niezależnie od wieku czy odczuwanego lęku. Zalecamy tzw. wizyty adaptacyjne, pozwalające każdemu maluszkowi na zapoznanie się z jego przyszłym lekarzem, jak i z „miejscem spotkań", czyli gabinetem. Do podstawowych zabiegów kompleksowo zaliczymy: profilaktykę (fluoryzację, lakowanie), leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych oraz ortodoncję.
 
Zabiegi przeprowadzane są bezbólowo dzięki możliwości zastosowania systemu miejscowego znieczulenia komputerowego  "The Wand", a także doświadczeniu naszych lekarzy. Istnieje także możliwość wykonania leczenia z wykorzystaniem podtlenku azotu, zwanego gazem rozweselającym, w obecności anestezjologa. 
 
Dla naszych najmłodszych pacjentów znajdą się także kolorowe wypełnienia, które zwiększają zainteresowanie kolejnymi wizytami.
 
Wizyta adaptacyjna

Na pierwszą wizytę do gabinetu warto przyjść z dzieckiem, gdy nic nie boli. Rzutuje ona na całe późniejsze nastawienie do leczenia i kontakt z dentystą. Wtedy Mały Pacjent ma czas na zapoznanie się z gabinetem i lekarzem, więc następna wizyta będzie wywoływała mniejszy stres, a gabinet nie będzie kojarzył się z bólem, ale z miłymi, bezbolesnymi kontrolami zębów i nagrodą „za odwagę”. Regularna profilaktyka i bezbolesne drobne zabiegi sprawią, że dziecko uniknie przykrych doświadczeń również w przyszłości.
 

Drodzy rodzice, pamiętajcie! Zęby mleczne trzeba leczyć! Mają one ogromny wpływ na uzębienie stałe. Stan zapalny zęba mlecznego może uszkodzić zawiązek lub częściowo ukształtowany ząb stały, co często ma nieodwracalne skutki.