STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza: próchnicy (i nie tylko) mówimy NIE!

Próchnica zębów zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych – w Polsce choruje na nią ponad 90% społeczeństwa. Bakterie obecne w jamie ustnej wykorzystują cukry z pożywienia do wytworzenia kwasów uszkadzających szkliwo naszych zębów, tworząc po czasie ubytki. Nieleczone mogą kończyć się leczeniem endodontycznym (kanałowym) zęba, a nawet jego ekstrakcją (usunięciem).

Stomatologia zachowawcza ma na celu zapobieganie, jak i leczenie konsekwencji procesu próchnicowego. Dziedzina ta obejmuje przede wszystkim działania polegające na odbudowie utraconych twardych tkanek zębów, w taki sposób, aby jak najdłużej przetrwały w jamie ustnej imitując naturalne uzębienie. 

Odbudowa ubytków twardych tkanek zęba pochodzenia próchnicowego, jak i niepróchnicowego to podstawowe zadanie każdego lekarza stomatologa. W celu zapewnienia Państwu doskonałych efektów leczenia stosujemy wyłącznie najlepsze materiały światłoutwardzalne renomowanych producentów. Nasze doświadczenie w połączeniu z pracą „na cztery ręce" gwarantuje osiągnięcie doskonałych rezultatów. Dzięki temu odbudowa zębów może spełniać wszelkie wymogi zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

 
 
Pamiętaj! Początkowe zmiany próchnicowe są odwracalne, ale tylko pod warunkiem wczesnego rozpoznania i odpowiedniego leczenia. W klinice SIDENTAL istnieje możliwość leczenia tzw. próchnicy początkowej, metodą infiltracji – zabieg ten jest pozbawiony jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań dla Pacjenta, gdyż nie wymaga użycia wiertła stomatologicznego. Metoda ta poza działaniem leczniczym, w niektórych przypadkach pozwala także na poprawę estetyki zęba objętego początkowym stadium próchnicy.